piatok | 20. 10. 2017 | meniny: Vendelín; zajtra: Uršuža | Záverečný ceremoniál začne za
XXII. zimné olympijské hry | Soči Rusko
7. - 23. február 2014
naši olympionici: 2
naši olympionici: 9
naši olympionici: 4
naši olympionici: 10
naši olympionici: 4
naši olympionici: 0
naši olympionici: 1
naši olympionici: 25
naši olympionici: 1
naši olympionici: 6
naši olympionici: 0
naši olympionici: 0
naši olympionici: 1
naši olympionici: 0
naši olympionici: 0
počet krajín: 89

REKLAMA



Medailová bilancia XXII. ZOH

#
krajina
1.
(RUS)
13
11
9
33
2.
(NOR)
11
5
10
26
3.
(CAN)
10
10
5
25
4.
(USA)
9
7
12
28
5.
(NED)
8
7
9
24
6.
(GER)
8
6
5
19
7.
(SUI)
6
3
2
11
8.
(BLR)
5
0
1
6
9.
(AUT)
4
8
5
17
10.
(FRA)
4
4
7
15
11.
(POL)
4
1
1
6
12.
(CHN)
3
4
2
9
13.
(KOR)
3
3
2
8
14.
(SWE)
2
7
6
15
15.
(CZE)
2
4
2
8
16.
(SLO)
2
2
4
8
17.
(JPN)
1
4
3
8
18.
(FIN)
1
3
1
5
19.
(GBR)
1
1
2
4
20.
(UKR)
1
0
1
2

(SVK)
1
0
0
1

zobraziť všetky

Naši v Soči

"Program, výsledky, medaile..."

(ceremoniály a program v disciplínach s účasťou slovenských športovcov) Za športovým odvetvím je v angličtine uvedený názov športoviska, na ktorom sa podujatie/súťaž koná. Časy konania súťaží sú uvedené miestne, na Slovensku sú o tri hodiny menej. V individuálnych disciplínach
je v prípade postupových súťaží uvedený aj program v dňoch po ukončení kvalifikácie. V hokejovom turnaji mužov uvádzame len zápasy Slovenska v základnej skupine. Kvalifikačné zápasy play-off sa budú hrať v utorok 18. februára. Štvrťfinálové zápasy sú v programe v stredu 19. februára,
semifinálové v piatok 21. februára, zápas o tretie miesto v sobotu 22. februára od 19:00 do 21:55 h a finále v nedeľu 23. februára od 16:00 do 18:55 h miestneho času. Vysvetlivky skratiek: M – muži, Ž – ženy, MIX – miešaná súťaž.

Piatok 7. Februára
OTVÁRACÍ CEREMONIÁL (Fisht Olympic Stadium)
20:00 – 23:00

Sobota 8. Februára
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:05: skiatlon Ž
BIATLON (Laura Biathlon Center) –
18:30 – 20:10:10 km m
KRASOKORČUĽOVANIE (iceberg Skating palace) –
18:30 – 23:00: krátky program Ž
SKOKY NA LYŽIACH (RusSki Gorki) – 20:30 –
21:35: kvalifikácia na strednom mostíku M
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 18:30 –
22:05: jednosedadlové sane M – prvý deň

Nedeľa 9. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:10: zjazd m
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:45: skiatlon M
BIATLON (Laura Biathlon Center) – 18:30 – 20:10:
7,5 km Ž
KRASOKORČUĽOVANIE (iceberg Skating palace) –
19:00 – 22:10: voľné jazdy Ž
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 18:30 –
22:25: jednosedadlové sane M – druhý deň
SKOKY NA LYŽIACH (RusSki Gorki) – 21:30 –
23:15: hlavná súťaž na strednom mostíku M

Pondelok 10. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 12:30: zjazd do superkombinácieŽ,
15:00 – 16:10: slalom do superkombinácie Ž
BIATLON (Laura Biathlon Center)
19:00 – 20:10:stíhacie preteky na 12,5 km M
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 18:45 –
21:40: jednosedadlové sane Ž – prvý deň

Utorok 11. Februára
AKROBATICKÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Extreme park)
10:00 – 11:20 a 13:00 – 14:05: slopestyle Ž
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:00: šprint voľnou technikou – kvalifikácia m,
16:00 – 17:45: semifinále a finále
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:00: šprint voľnou technikou – kvalifikácia Ž,
16:00 – 17:45: semifinále a finále
BIATLON (Laura Biathlon Center)
19:00 – 20:10: stíhacie preteky na 10 km Ž
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 18:30 –
21:45: jednosedadlové sane Ž – druhý deň

Streda 12. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:10: zjazd Ž
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 18:15 –
20:35: dvojsedadlové sane m

Štvrtok 13. Februára
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:40: 10 km klasicky Ž
ĽADOVÝ HOKEJ (Shayba Arena)
16:30 – 19:00:základná skupina Slovensko – USA m
BIATLON (Laura Biathlon Center)
18:00 – 20:10:20 km m
SÁNKOVANIE (Sliding Center Sanki) – 20:15 –
21:25: tímová štafeta MIX

Piatok 14. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor AlpineCenter) 
11:00 – 12:30: zjazd do super kombinácie m, 15:30 – 16:40: slalom do superkombinácie
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
14:00 – 15:55: 15 km klasicky M
BIATLON (Laura Biathlon Center)
18:00 – 20:10:
15 km Ž
SKOKY NA LYŽIACH (RusSki Gorki)
21:30 –
22:35: kvalifikácia na veľkom mostíku M

Sobota 15. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:10: super-G Ž
ĽADOVÝ HOKEJ (Bolshoy Ice Dome)
12:00 -14:30: základná skupina Slovensko – Slovinsko m
RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE (iceberg Skating palace)
14:00 – 16:55: 1500 m Ž
SKOKY NA LYŽIACH (RusSki Gorki)
21:30 – 23:15: hlavná súťaž na veľkom mostíku M

Nedeľa 16. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:10: super-G M
ĽADOVÝ HOKEJ (Bolshoy Ice Dome)
16:30 – 19:00: základná skupina Rusko – Slovensko m
BIATLON (Laura Biathlon Center)
19:00 – 20:10: 15 km s hromadným štartom M
*BOBY (Sliding Center Sanki)
20:15 – 22:55: dvojboby M – prvý deň
*KRASOKORČUĽOVANIE (iceberg Skating palace)
19:00 – 22:45: krátke tance miX

Pondelok 17. Februára
BIATLON (Laura Biathlon Center)
19:00 – 20:10: 12,5 km s hromadným štartom Ž
*BOBY (Sliding Center Sanki)
18:30 – 21:00: dvojboby M – druhý deň
*KRASOKORČUĽOVANIE (iceberg Skating palace)
19:00 – 22:45: voľné tance MIX

Utorok 18. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:00: obrovský slalom Ž – 1. kolo,
14:30 – 16:10: 2. kolo

Streda 19. Februára
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
11:00 – 13:00: obrovský slalom M – 1. kolo,
14:30 – 16:10: obrovský slalom – 2. kolo
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
13:15 – 15:00: tímový šprint M – kvalifikácia,
15:45 – 17:00: semifinále a finále
BEH NA LYŽIACH (Laura Cross-Country Ski Center)
13:15 – 15:00: tímový šprint klasicky Ž – kvalifikácia,
15:45 – 17:00: semifinále a finále
BIATLON (Laura Biathlon Center) – 18:30 – 20:15:
miešané štafety MIX

Štvrtok 20. Februára
Slovenskí športovci nemajú žiadnu súťaž.

Piatok 21. Februára
BIATLON (Laura Biathlon Center)
18:30 – 20:15:štafeta na 4x6 km Ž
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
16:45 – 18:00: slalom Ž – 1. kolo,
20:15 – 
21:25: slalom – 2. kolo

Sobota 22. Februára
BIATLON (Laura Biathlon Center)
18:30 – 20:20:štafeta na 4x7,5 km M
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Roza Khutor Alpine Center)
16:45 – 18:00: slalom M – 1. kolo,
20:15 – 21:50: obrovský slalom – 2. kolo
BOBY (Sliding Center Sanki)
20:30 – 23:05:štvorboby M – prvý deň

Nedeľa 23. Februára
BEH NA LYŽIACH M (Laura Cross-Country Ski Center)
11:00 – 13:55: 50 km s hromadným štartom voľnou technikou
BOBY M (Sliding Center Sanki)
13:30 – 16:05: štvorboby – druhý deň M

ZÁVEREČNÝ CEREMONIÁL (Fisht Olympic Stadium)
20:00 – 22:30

*Účasť v prípade dodatočnej pozvánky od Medzinárodnej
korčuliarskej únie (ISU)
*K 19. januáru nebola účasť dvojboov istá

Sobota 8. Februára

Biatlon
Men's Sprint 10 km
1    NOR    Ole Einar BJOERNDALEN    18:42:00    
2    AUT    Dominik LANDERTINGER     18:37:30    
3    CZE    Jaroslav SOUKUP                 18:50:00   

37    SVK    Matej KAZAR                    18:40:30      
52    SVK    Pavol HURAJT                  18:58:00   
65    SVK    Tomas HASILLA               19:07:00   
68    SVK    Martin OTCENAS              19:11:30   


Nedeľa 9. Februára

Biathlon
Women's 7.5 km Sprint
1    SVK    Anastasiya KUZMINA    18:46:30    
2    RUS    Olga VILUKHINA            18:58:00
3    UKR    Vita SEMERENKO            19:01:00

43    SVK    Jana GEREKOVA            18:30:30    
62    SVK    Martina CHRAPANOVA    19:08:30    
72    SVK    Paulina FIALKOVA    19:05:00

Alpine skiing
Men's Downhill
1    AUT    Matthias MAYER            2:06.23        
2    ITA    Christof INNERHOFER    2:06.29    
3    NOR    Kjetil JANSRUD            2:06.33

45    SVK    Martin BENDIK            2:15.39    

Cross-country
Men's Skiathlon 15 km Classic + 15 km Free
1    SUI    Dario COLOGNA             1:08:15.4    
2    SWE    Marcus HELLNER             1:08:15.8    
3    NOR    Martin Johnsrud SUNDBY     1:08:16.8

31    SVK    Martin BAJCICAK             1:11:00.1

Luge 
Men's Singles
1    GER     Felix LOCH       51.764    
2    RUS     Albert DEMCHENKO   51.852    
3    ITA     Armin ZOEGGELER       51.994    

20    SVK     Jozef NINIS       52.564


Pondelok 10. Februára

Alpine skiing
Women's Super Combined Slalom
1    GER    Maria HOEFL-RIESCH   2:34.62        
2    AUT    Nicole HOSP         2:35.02        
3    USA    Julia MANCUSO         2:35.15    

X   SVK    Jana GANTNEROVA        
X   SVK    Kristina SAALOVA

Biathlon
Men's 12.5 km Pursuit
1    FRA      Martin FOURCADE            33:48.6    
2    CZE      Ondrej MORAVEC              34:02.7    
3    FRA      Jean Guillaume BEATRIX    34:12.8

23    SVK    Matej KAZAR                    35:38.4
52    SVK    Pavol HURAJT                  39:14.3


Utorok 11. Februára

Biathlon
Women's 10km Pursuit
1       BLR    Darya DOMRACHEVA    29:30.7    
2    NOR    Tora BERGER        30:08.3    
3    SLO    Teja GREGORIN        30:12.7

6    SVK    Anastasiya KUZMINA    30:29.1
35    SVK    Jana GEREKOVA            32:57.7

Cross country
Ladies' Sprint Free
1    NOR    Maiken Caspersen FALLA       2:35.49    
2    NOR    Ingvild Flugstad OESTBERG  2:35.87    
3    SLO    Vesna FABJAN               2:35.89

39    SVK    Alena PROCHAZKOVA
55    SVK    Daniela KOTSCHOVA

Cross country
Men's Sprint Free
1    NOR    Ola Vigen HATTESTAD    3:38.39    
2    SWE    Teodor PETERSON            3:39.61
3    SWE    Emil JOENSSON            3:58.13

66    SVK    Peter MLYNAR

Freestyle skiing
Ladies' Ski Slopestyle
1    2    CAN    Dara HOWELL    94.20    1    48.40    5    94.20    
2    4    USA    Devin LOGAN    85.40    2    30.00    9    85.40    
3    16    CAN    Kim LAMARRE    15.00    11    85.00    1    85.00

18    SVK    Natalia SLEPECKA
20    SVK    Zuzana STROMKOVA

Luge
Women's Singles
1    GER   Natalie GEISENBERGER    3:19.768
2    GER   Tatjana HUEFNER            3:20.907
3    USA   Erin HAMLIN            3:21.145

25    SVK   Viera GBUROVA            3:26.697

Streda 12. Februára

Alpine skiing
Women's Downhill
1    SLO    Tina MAZE       1:41.57        
1    SUI    Dominique GISIN       1:41.57        
3    SUI    Lara GUT       1:41.67

31    SVK    Kristina SAALOVA   1:45.98

Luge
Doubles
1   GER   Tobias WENDL, Tobias ARLT         1:38.933
2   AUT   Andreas LINGER, Wolfgang LINGER   1:39.455
3   LAT   Andris SICS, Juris SICS           1:39.790

12  SVK   Marian ZEMANIK, Jozef PETRULAK    1:40.957
16  SVK   Marek SOLCANSKY, Karol STUCHLAK   1:42.385

Štvrtok 13. Februára

Biathlon
Men's Individual 20 km
1    FRA    Martin FOURCADE        49:31.7         
2    GER    Erik LESSER        49:43.9     
3    RUS    Evgeniy GARANICHEV  50:06.2     

19    SVK    Matej KAZAR        51:56.9     
28    SVK    Pavol HURAJT        52:53.3     
43    SVK    Tomas HASILLA        54:16.9     
58    SVK    Miroslav MATIASKO   55:58.7

Cross country
Ladies' 10km Classic
1    POL    Justyna KOWALCZYK    28:17.8    
2    SWE    Charlotte KALLA        28:36.2        
3    NOR    Therese JOHAUG        28:46.1    

50    SVK    Alena PROCHAZKOVA    32:08.4

Luge
Team Relay Competition
1   GER  Natalie GEISENBERGER, Felix LOCH, Tobias WENDL, Tobias ARLT              2:45.649
2   RUS  Tatyana IVANOVA, Albert DEMCHENKO, Alexander DENISYEV, Vladislav ANTONOV 2:46.679
3   LAT  Eliza TIRUMA, Martins RUBENIS, Andris SICS, Juris SICS                   2:47.295

10  SVK  Viera GBUROVA, Jozef NINIS, Marian ZEMANIK, Jozef PETRULAK               2:50.165